Szukaj
  • Karolina Nowak

Doceniać siebie. To piękny nawyk!

Odnosisz czasem wrażenie, że nie zrobiłaś dzisiaj nic ważnego?


Odpowiesz pewnie, że codziennie robisz to samo… Wstajesz bladym świtem, przygotowujesz całą rodzinę do wyjścia, a przy okazji przygotowujesz siebie, przecież też chcesz fajnie wyglądać. Biegiem wpadasz w wir zawodowych obowiązków by po ośmiu godzinach – zmęczona, odebrać dzieci, zrobić zakupy i przygotować kolację. Do późna ogarniasz dom, przygotowujesz rzeczy dla dzieci, kładziesz do łóżek – zadbane, najedzone…ukochane.


Powiesz: przecież to naturalne, mniej więcej tak wygląda życie w rodzinie z małymi dziećmi i może myślisz, że to co robisz nie jest takie ważne, prawda?


Potrafisz docenić siebie za tysiące małych rzeczy, którym codziennie poświęcasz swoją energię? Każda z nas zasługuje na to, by siebie docenić, poklepać po ramieniu, powiedzieć sobie miłe słowo. Jeżeli Ty tego nie zrobisz, to inne osoby nie zawsze będą miały czas i ochotę, by zrobić to za Ciebie. Jeżeli nie będziemy pewne, że to, co robimy na co dzień jest ważne (dla nas samych, dla naszej rodziny, dla ludzi wokół nas), to inni będą mieli podobne zdanie i często nawet naszego wysiłku nie zauważą.


Dzień w dzień robisz tysiące fajnych, mądrych i ważnych rzeczy. Warto sobie o tym codziennie przypominać i doceniać siebie za to😊

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie