Szukaj
  • Karolina Nowak

Nie warto myśleć tylko o sobie

Zaufanie buduje się podczas bardzo krótkich momentów, które nazywam momentami „rozsuwanych drzwi”. W każdej naszej interakcji istnieje możliwość większego zbliżenia się do partnera lub oddalenia się od niego.


Pewnej nocy chciałem dokończyć czytanie kryminału i z niecierpliwością przewracałem kolejne strony. W pewnym momencie odłożyłem książkę i poszedłem do łazienki. Gdy mijałem lustro zobaczyłem odbicie zasmuconej twarzy mojej żony. To był właśnie moment „rozsuwanych drzwi”. Miałem wybór. Mogłem wymknąć się z łazienki, myśląc: Nie chcę dzisiaj mierzyć się z jej smutkiem, chcę czytać mój kryminał. Ponieważ jestem wrażliwym badaczem związków postanowiłem wejść do łazienki. Delikatnie wyjmując jej szczotkę z dłoni zapytałem: Co się stało kochanie? Następnie moja żona opowiedziała mi dlaczego jest smutna.


W tym właśnie momencie budowałem zaufanie, byłem tam dla niej. Zbliżyłem się do niej zamiast myśleć wyłącznie o tym na co ja miałem ochotę. Jeden taki moment nie jest taki ważny, lecz jeśli zawsze decydujesz się odwrócić, wtedy zaufanie w związku zaczyna zżerać rdza, bardzo powoli i stopniowo... * inspiracja – J. Gottman *

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie