Szukaj
  • Karolina Nowak

Chcesz zadowolić wszystkich?

Kupiec i syn postanowili jechać na targ. Zapakowali swoje tobołki na osła i wyruszyli w drogę. Kiedy dotarli do najbliższej wioski, spotkali grupę młodych mężczyzn, którzy skrytykowali syna za to, że pozwala swojemu ojcu iść pieszo. Chłopak zmieszał się, posadził ojca na osła i poszli dalej.


Niedługo potem w następnej wiosce spotkali kolejną grupę ludzi, która skrytykowała ojca, że on nie pozwala synowi jechać razem ze sobą na ośle, tym samym go oszczędzając. Po krótkiej naradzie postanowił, że obaj usiądą na ośle i pojechali dalej.


Kilka godzin później w kolejnej wiosce, spotkali grupę ludzi, którzy skrytykowali ich za to, że męczą osła w upał jadąc na nim, a przecież widać, że biedne zwierzę jest zmęczone. W tej sytuacji ojciec i syn wzięli osła, związali go, przewrócili do góry nogami i zabrali ze sobą.


Wkrótce potem dotarli do rzeki ze starym, chybotliwym mostem. Gdy znaleźli się z towarem i związanym osłem w połowie mostu, nagle most się załamał i cała trójka wpadła do wody. Ojciec i syn dopłynęli do brzegu i uratowali się, a związany osioł wraz z towarem utonął.


Jeśli próbujesz zadowolić wszystkich, stracisz swojego przysłowiowego osła i towar. Dlatego nie oglądaj się na innych i rób swoje, postępuj w zgodzie ze sobą, ponieważ zawsze znajdą się tacy, którzy Cię skrytykują i będą uważali Twoje wybory za niewłaściwe.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie